Onursal Başkan Mesajı

Türkiye’nin genç etik liderlere ihtiyacı var.

Her konuda ve her alanda genç etik liderler yetiştirmeliyiz.

Genç liderleri yetiştirmek ise hepimizin sorumluluğu.

Güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti yaratmak için yaşamın her alanında ve mevcut kurumlarımızın her kademesinde genç etik liderlerin sayısını arttırmamız gerekiyor.

Etik Değerler Merkezi Derneği EDMER, Türkiye’de etik anlayışı bilincinin oluşturulması, geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için gençleri bilinçlendirmek, eğitmek ve harekete geçirmek maksadıyla çalışmalar yapmaya, projeler üretmeye, organizasyonlar düzenlemeye başlamıştır.

EDMER, kuruluşunu takiben dört projeye can vermek için çalışmalar başlatmıştır.

Gençlerin etik konusundaki algılamalarını ve beklentilerini tespit etmek için “Gençlerin Gözüyle Etik” çalışmasını, etik değerlere ve uygulamalara önem veren şirketlerin belirlenip ödüllendirilmesini sağlamak amacıyla “Etika Türkiye Etik Ödülleri” projesini, üniversite gençlerinin etik konusuna duydukları ilgiyi arttırmak için “Edmer Etik Sohbetleri” aktiviteleri ve okullarda etik konusunda bilinçlenmeyi hızlandırmak amacıyla da “Üniversite Etik Kulüpleri” organizasyonlarını başlattık.

EDMER olarak yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı göle yoğurt mayası çalmaya benzetebilirsiniz. Mayanın tutması için göle maya çalan insan sayısını arttırmamız gerekiyor.

Hepinizi “Etik Gönüllüsü” olmaya ve genç etik liderleri yetiştirmeye katkıda bulunmak için bizimle birlikte çalışmaya davet ediyorum.

Sevgilerimle,

Bülent Şenver

EDMER Kurucu Onursal Başkanı